חפש באתר

חיות משק

מערך הווטרינריה האזורי דואג לטפל במטרדי חיות משק כגון סוסים, פרות, חמורים, צאן ועופות המשוטטים בשטחים ציבוריים ו/או מוחזקים ללא היתר על פי חוק ועשויים לגרום נזק, להוות סיכון בטיחותי או מטרד תברואתי, ולסבול מתנאי אחזקה בלתי ראויים (על פי חוק צער בעלי חיים). באם נתקלתם במטרד אנא צרו קשר עם מוקד המערך במספר 8451*

חשוב לדעת, מערך הווטרינריה האזורי אינו אמון על מטרדים בשטחים פרטיים, במידה ונתקלתם במטרד של חיות משק בשטח פרטי יש לפנות ללשכה הווטרינרית במשרד החקלאות בטלפון 04-6808100.

חיות בר

יישובי הגליל המזרחי נמצאים במרחב כפרי בו חיים מגוון חיות בר כגון שועלים, תנים, זאבים, נמיות, דורבנים, סמורים, שפני סלע, חזירי בר, נחשים ועוד רבים אחרים. הקירבה לבעלי חיים אלו יוצרת לעיתים מפגשים בלתי צפויים שעשויים להוות מטרד בטיחותי, בריאותי, ולגרום נזק לרכוש.

בכל מקרה בו חיות הבר מהוות מטרד בשטח ציבורי יש לפנות למוקד המערך על מנת שנוכל להתחיל בטיפול בשיתוף רשות הטבע והגנים המהווה את הסמכות הבלעדית על פי חוק לטיפול בחיות בר.

 החוק בישראל קובע: ציד ולכידה של חיות בר בישראל מותרת  רק לפקחי רשות הטבע והגנים, או למי שהוסמך לכך בכתב על ידי רשות הטבע והגנים.

 

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות